Norma ISO jest użyteczna do zarządzania państwem, kościołem i filharmonią!

Rozmowa z Krystyną Jarocką (laureatką konkursu Człowiek Jakości 2010)

Czy system zarządzania jakością oparty na normie ISO 9001 będzie użyteczny dla placówki kulturalnej (dom kultury, sala widowiskowa, kino, filharmonia)?

Oczywiście, że tak. Norma jest uniwersalna, opisuje wymagania przydatne do sprawnego funkcjonowania różnych organizacji, można ją zastosować zarówno do biznesu, co robi się najczęściej, ale można również do zarządzania państwem, kościołem, teatrem, domem kultury, filharmonią, salą widowiskową. To zależy tylko od wiedzy, doświadczenia, kreatywności i umiejętności odpowiedniego jej czytania. Ja znalazłam zastosowanie do zarządzania życiem i to w wielkim powodzeniem, polecam.

Jakie korzyści takie wdrożenie przyniesie zarządowi, zespołowi pracowniczemu, publiczności?

Korzyści z wdrożenia wymagań Normy ISO 9001 to przede wszystkim oszczędność energii, czasu i pieniędzy oraz polepszenie wizerunku organizacji. Dlaczego? Organizacje z wdrożonym systemem zarządzania jakością funkcjonują bardziej świadomie, układają swoje działania w sposób systemowy. Wiedzą kim są jej klienci (tu publiczność), jakie są kanały dotarcia do nich, jakie mają oczekiwania, w końcu jak oceniają działania organizacji i dlaczego. Zarządowi łatwiej określać kierunki rozwoju, działania do eliminacji oraz miejsca wymagające odpowiedniego finansowania. Praca w dobrze zarządzanej organizacji jest łatwiejsza, każdy zna swoje obowiązki i odpowiedzialność, nie wykonuje się działań zbędnych. Klienci od razu orientują się jaki rodzaj porządku panuje w organizacji, mogą w łatwiejszy , czytelny sposób korzystać z jej usług poprzez przyjazny dostęp do informacji o usługach i dostęp do samych usług. Przecież to są same korzyści!

Rozmawiał Wiesław Bełz (Konferencje w Domenie Silesia)

POBIERZ W PDF -->

Patronaty

Patronat honorowy
Patronat medialny

O nas

Stowarzyszenie Menadżerowie Kultury powstało w 2011 roku.
....zdecydowaliśmy się powołać do życia stowarzyszenie.
Jest to organizacja osób pełniących w kulturze funkcje zarządcze, postrzegających świat w kategoriach zadaniowych, których chlebem powszednim
jest działanie i organizacja pracy innych.

Kontakt

Stowarzyszenie Menadżerowie Kultury
ul. PCK 10/1
40-057 Katowice
tel. 32 7000-313
menedzerowie@kultury.org.pl