Facebook - narzędzie wprost anielskie!

Rozmowa z Magdaleną Gościniak, rzecznikiem prasowym Instytucji Filmowej "Silesia-Film"

Jakie znaczenie dla menedżera palcówki kulturalnej (takiej jak dom kultury, kino, teatr, sala koncertowa) ma Facebook, w szczególności promocja za jego pośrednictwem?

Facebook to narzędzie. Najbardziej plotkarskie, jakie znam. Informacje rozchodzą się tu z prędkością ponad gwiezdną, bo Facebook jest osobną galaktyką. Jeśli chcemy snuć opowieść o naszych działaniach, rozmawiać z ludźmi, nawiązywać relacje i znajomości, i tkać sieć rozmaitych historii to jest to narzędzie wprost anielskie. Ale - uwaga - jest również diabelsko wymagające.

Jak się do tego zabrać? Które kroki są najważniejsze?

Najpierw warto założyć sobie profil prywatny - żeby poznać język, oswoić się z przepływem informacji, poznać "twarzoksiążkowe" środowisko. Potem krok na założenie fanpage'a, czyli wizerunkowej strony firmowej naszej instytucji, centrum kultury, grupy muzycznej, firmy czy stowarzyszenia. Najważniejsza jest AUTENTYCZNOŚĆ. Na Facebooku nie jesteśmy "instytucją" - mamy osobowość: albo jesteśmy zimni jak lód, albo kipimy emocjami.

Jakich można się spodziewać efektów? W jakim wymiarze? Po jakim czasie?

Dla mnie najważniejszym wynikiem i sukcesem, jaki można osiągnąć dzięki "twarzoksiążce" jest sieć ludzi. To tacy nasi "przedstawiciele - przyjaciele" w świecie; niezależnie od tego, gdzie są; czy mieszkają w Bytomiu, Radzionkowie, czy w Warszawie wiedzą/chcą wiedzieć, co się u nas dzieje. Ale pamiętajmy o jednym - to jest ich wybór, a nie nasz. I to oni w każdym momencie mogą go zmienić.

Rozmawiał Wiesław Bełz (Konferencje w Domenie Silesia)

POBIERZ W PDF -->

Patronaty

Patronat honorowy
Patronat medialny

O nas

Stowarzyszenie Menadżerowie Kultury powstało w 2011 roku.
....zdecydowaliśmy się powołać do życia stowarzyszenie.
Jest to organizacja osób pełniących w kulturze funkcje zarządcze, postrzegających świat w kategoriach zadaniowych, których chlebem powszednim
jest działanie i organizacja pracy innych.

Kontakt

Stowarzyszenie Menadżerowie Kultury
ul. PCK 10/1
40-057 Katowice
tel. 32 7000-313
menedzerowie@kultury.org.pl